menu: Strona główna | Nasze Referencje | Nasz Facebook | KONTAKT |

Nowości

Nowa era systemów na dachy płaskie.
Montaż modułu na dachu płaskim w czasie krótszym niż 30 sekund. Bezpieczeństwo potwierdzone w badaniach laboratoryjnych oraz tunelowych. Nowe systemy na dachy płaskie biją rekordy sprawności montażu. Polski lider w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych Corab zaskoczył po raz kolejny.

więcej »

Wentylacja i rekuperacja: montaż, przegląd i serwis


Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny montowanych przez nas instalacji wentylacji i rekuperacji, a także przeglądy central wentylacyjnych i serwis GWC na terenie Władysławowa, Pucka i okolic, a także Trójmiasta. Naszym klientom gwarantujemy stały serwis przez cały rok oraz kompleksowe wykonanie.
Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i materiałach.
Najlepszym rozwiązaniem dla zapewnienia komfortu mieszkania jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z systemem odzysku ciepła - rekuperacją.

System rekuperacji w budynku zapewnia:

Oferujemy montaż, serwis, prace projektowe oraz dobór podzespołów najwyższej jakości.

Rekuperacja - co to jest?
Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dotychczas stosowana wentylacja grawitacyjna opierała się na wysysaniu powietrza przez ciąg wytwarzany przez kominy, natomiast powietrze dostawało się do wewnątrz przez naturalne nieszczelności okien i drzwi, a także przez specjalnie wykonane otwory nawiewne.
Ten system ma jednak wiele wad, w tym między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza powodowanym przez centralę wentylacyjną z rekuperacją - zwaną rekuperatorem.
Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale zużytego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza. Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, powietrza w Twoim domu na świeże, wraz z odzyskiwaniem części zgromadzonego już ciepła.

Rekuperacja nie tylko ogrzewa świeże powietrze nawiewane do domu, ale także oczyszcza je z zanieczyszczeń i alergenów.